Çanakkale Koleji öğrencileri, Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Şişman önderliğinde hastane koridorlarını renklendirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Bu proje kapsamında öğrenciler, hastane için birbirinden güzel tablolar çizdi. Yağlı boya ile resmedilen bu eserler, hastane girişinde düzenlenen bir sergiyle görücüye çıktı. Hastane girişinde düzenlenen serginin açılışına Çanakkale Koleji Kurucu Müdürü Özgür Karakaş, Lise Müdürü Aynur İmre, Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Yiğit, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Erkan Can, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Yusuf Karaca, hastane yönetimi ve davetliler katıldı. Sergi açılışı, müzik resitali eşliğinde gerçekleşti ve büyük ilgi gördü.

Tablolar Hastane Duvarlarını Süsleyecek
Sergi, dört gün boyunca hastane ana girişinde ziyaretçilere açık olacak. Serginin bitiminde tablolar, hastanenin çocuk servisine hediye edilecek. Bu sayede, hastane koridorları ve çocuk servisi, öğrencilerin çizimleriyle daha renkli ve sanatsal bir hale gelecek.

Çanakkale'de yangın başladı, hızla büyüyor (TIKLA İZLE) Çanakkale'de yangın başladı, hızla büyüyor (TIKLA İZLE)

Bu projenin, hastane ortamına olumlu bir katkı sağlaması ve hastalar ile ziyaretçilerin moralini yükseltmesi bekleniyor. Çanakkale Koleji öğrencilerinin sanatsal yeteneklerini sergileme fırsatı buldukları bu proje, aynı zamanda topluma fayda sağlamayı amaçlayan anlamlı bir sosyal sorumluluk girişimi olarak öne çıkıyor.

Muhabir: Şahver Banu Çağlak