Lapseki'de ders zili çalmasıyla birlikte, tüm öğrenciler heyecanla sınıflarına döndü. Uzun bir tatilin ardından sınıflarına dönen minik öğrenciler, bu özel günlerinde sürpriz bir ziyaretçiyle karşılaştılar.

Ders zilinin çalmasıyla birlikte Lapseki'deki okullarda da büyük bir heyecan yaşandı. Öğrenciler, arkadaşlarıyla buluşmanın ve yeni öğrenilere merhaba demenin mutluluğunu yaşadılar. Bu heyecan dolu günün bir parçası olan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, ilkokula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerini sevindirmek için okulları ziyaret ederek onlara hediye dağıttı. Okullardaki bu mutlu anlara tanıklık eden diğer önemli isimler ise Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. Öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Öztürk ve Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve yeni eğitim yılına olumlu bir başlangıç yapmalarını sağlamak amacıyla onlara destek verdiler.

Öğrencilerin Yüzlerinde Tebessümler
Başkan Yılmaz'ın bu düşünceli davranışı, öğrencilerin yüzlerinde tebessümlere neden oldu. Minik öğrenciler, sınıflarına dönerken yanlarında taşıdıkları hediyelerle daha da mutlu bir şekilde sınıflarına adım attılar. Lapseki'deki bu güzel anlar, öğrencilerin yeni eğitim yılına daha da motive bir şekilde başlamalarına yardımcı olurken, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ın öğrencilere olan desteği ve ilgisi takdirle karşılandı. Okullar gerçekleştirilen ziyaretlerinin ardından yeni dönem ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Eyüp Yılmaz "Kaymakamız Emre Öztürk ve İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Harun Çetin ile birlikte İlçemizdeki okulları ziyaret ederek, Birinci sınıfa başlayan çocuklarımıza hediyelerini takdim ettik. Yeni eğitim-öğretim yılında, tüm öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimize başarılar dileriz" dedi.

Haber: Şahver Banu Çağlak

Editör: Boğaz Gazetesi