Ayvacık ilçesinde 2 yıldan bu yana görev yapan ve ilçede çalışmaları ile sevecenliği ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, görevinin son gününde Ayvacıklı vatandaşlara sosyal medya aracılığı ile bir veda mesajı yayımladı. Eker mesajında; “Saygıdeğer Ayvacıklı Hemşehrilerim, Gaziantep Vali Yardımcılığı’na atanmam nedeniyle, 6 Eylül 2021 tarihinden beri büyük bir gururla yürütmekte olduğum Ayvacık Kaymakamlığı görevinden yarın itibariyle ayrılacağım.

Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sayısız doğal, kültürel ve tarihi zenginliğe sahip, Şehitler Diyarı Çanakkale’mizde yaklaşık 2 yıl Kaymakamlık yapmak, şahsım ve ailem için büyük bir onur ve mutluluk vesilesi olmuştur.

Tarihi ve kültürel anlamda ülkemizin en özel yerlerinden “Çanakkale” ilinin en güzide ilçelerinden biri olan bu şehirde görev yaparken, sadece mesleki sorumluluk anlayışıyla değil, aynı zamanda milli bir görev ve kutsal bir nöbet anlayışıyla hizmet etmeye çalıştım. Sizlere, bu güzel ve önemli ilçede iki yıl Kaymakamınız olarak görev yapma onurunu yaşatan Yüce Rabbime şükrediyorum.

Kıymetli Ayvacıklı Hemşehrilerim, Şahsımın ve ailemin Ayvacık’ta yaşadıklarımızı kıymetli birer anı olarak sevgiyle hatırlayacağımızı ve Ayvacıklılarla olan gönül bağımızın yaşamımız boyunca süreceğini içtenlikle belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere veda ederken; gönlü zengin, vefalı Ayvacıklı hemşerilerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum. Allahaısmarladık…” ifadelerini kullandı.

Editör: Boğaz Gazetesi