Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nden temin edilen 500 adet yerli ve milli aşılı asma fidanı, Bayramiç ve Çan ilçelerindeki üreticilere teslim edildi. Projede yer alan yerli ve milli üzüm çeşitleri Spil Karası ve Efem, bölgedeki üzüm üretimine yeni bir soluk getirecek. Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından sağlanan 500 adet aşılı asma fidanı, Bayramiç ve Çan ilçelerindeki üreticilere teslim edilerek, üretimin artırılması hedefleniyor. Bayramiç ve Çan ilçelerindeki üreticiler, yeni üzüm çeşitlerine büyük ilgi gösterdi. Fidan teslim töreninde, üreticilere yeni çeşitlerin bakım ve yetiştirme teknikleri hakkında bilgiler de verildi. Üreticiler, yeni çeşitlerin getireceği yüksek verim ve kalite artışı ile ilgili umutlu olduklarını ifade ettiler.

Marmara Belediyeler Birliği'nden çarpıcı sokak hayvanları raporu Marmara Belediyeler Birliği'nden çarpıcı sokak hayvanları raporu

Çanakkale'de başlatılan bu proje, yerli ve milli tarımın önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Üreticiler, yeni üzüm çeşitleri ile tarımda yenilikçi ve verimli yöntemleri benimseyerek, bölgedeki tarım sektörünü güçlendirmeye devam edecekler.

Muhabir: Veysel Akın Salkın