Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen incelemeler, yangının bölgedeki tarımsal alanlara verdiği zararın boyutlarını ortaya çıkarmayı hedefledi. Gökçalı Köyü’nde meydana gelen yangın, geniş bir alanda etkili olarak ekili ve dikili tarım alanlarına ciddi zarar verdi. Yangının kontrol altına alınmasının hemen ardından, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Nazan Türkarslan’ın önderliğinde bölgeye giderek ilk hasar tespit çalışmalarını başlattı. Türkarslan, yangının etkilediği alanları yerinde inceleyerek, çiftçilerle görüşmeler gerçekleştirdi ve yangının tarımsal üretim üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Kurban Bayramı öncesi Çanakkale'de kapsamlı temizlik çalışmaları Kurban Bayramı öncesi Çanakkale'de kapsamlı temizlik çalışmaları

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, ''Hava sıcaklarının yükselmesi ve nemin düşük olması nedeniyle Yangın riskinin en üst düzeyde olduğu bu dönemde orman yangınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olalım'' denildi.

Muhabir: Fırat Gür