38 yaşındaki Adem Kaya, Babakale köyünde balıkçılık işiyle uğraşarak geçimini sağlıyordu. Köyde sevilen ve sayılan bir kişi olan Kaya, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile tanınıyordu. Ancak, Kaya'nın hayatı bir süre önce teşhis edilen amansız bir hastalık nedeniyle altüst oldu. Hastalığının teşhis edilmesinin ardından Kaya, Çanakkale'deki bir hastanede tedavi görmeye başladı. Hastalığa karşı büyük bir mücadele veren Kaya, doktorların tüm çabalarına rağmen genç yaşta hayata gözlerini yumdu. Kaya'nın hastanede geçirdiği süre boyunca ailesi ve sevdikleri onu bir an olsun yalnız bırakmadı.

Babakale Köyünde Büyük Yas

Çanakkale’ye birçok ünlü isim akın edecek! Bu festival kaçmaz... Çanakkale’ye birçok ünlü isim akın edecek! Bu festival kaçmaz...

Adem Kaya'nın vefatı, Babakale köyünde büyük bir üzüntüye neden oldu. Köy halkı, Kaya'nın ailesine destek olmak için seferber oldu. Köyde yaşayan herkes, Kaya'nın vefatının ardından derin bir yasa büründü. Adem Kaya'nın cenazesi, pazartesi günü ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında köy mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine ailesi, yakınları ve köy halkı katıldı. 

Muhabir: Şahver Banu Çağlak