Gider, Romanya'da çeşitli temaslarda bulundu Gider, Romanya'da çeşitli temaslarda bulundu

Durmaz, konuşmasında muhalefet partisi MHP'nin göçmenlerle ilgili sözlerine de değinerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sedat Durmaz, ülkenin genel durumu ve Çanakkale'deki gelişmeler hakkında önemli değerlendirmeler yaptı. Durmaz, konuşmasında MHP'nin göçmenler konusundaki tutumunu eleştirdi. "Türk vatanının toprakları yaklaşık 10 yıldır işgale uğrarken bunları hiç mi görmediniz, hiç mi düşünmediniz? Geç olmadı mı Sayın Bahçeli? Elbette geç ama çözülemez değil," diyerek, MHP'nin bu konuda geç kaldığını ve daha önce harekete geçmesi gerektiğini ifade etti. Çanakkale Zader Partisi İl Başkan  Sedat Durmaz, Gençlik Kolları İl Başkanı M. Sergen Okçular, Merkez İlçe Başkanı H. Alpcan Dikili’nin katılımı ile  gündemin değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi.  Toplantıda açıklama yapan İl Başkanı Sedat Durmaz “Geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği ülkelerinde, Avrupa parlamentosu seçimleri yapıldı. Seçim sonuçlarını değerlendirmek gerekirse; İtalya’da ‘Ben bir anneyim, bir kadınım aynı zamanda Bir İtayanım ve İtalya kaynakları İtalyan gençleri için kullanılmalıdır’ ifadesini kullanan Başbakan Meloni’nin partisi seçim açık ara farkla kazandı. Milliyetçi düşüncedeki partilerin oy oranlarının artışı nedeniyle, Fransa’da Macron, hükümeti feshetmek, Belçika’da başbakan istifa etmek zorunda kaldı. Bu sonuçlar bize göstermektedir ki; emperyalist güçlerin küreselleşme zihniyeti ile Avrupa’ya göçü teşvik etmesi ve sonucunda Arap ve Afrika coğrafyasından Avrupa ülkelerine yaşanan kontrolsüz ve aşırı göç dalgası sözde demokrasinin beşiği olarak adlandırılan Avrupa ülkelerinin halklarında dahi göçmen politikaları, kültürel endişeler ve toplumsal değişim gibi faktörler rahatsızlığa yol açmış ve halk tepkisini göstermiştir” dedi. 

''Elbette geç ama çözülemez değil''
Zafer Partisi İl Başkanı Sedat Durmaz,  “Atatürk’ün dilde birlik, kültürde birlik, idealde birlik söyleminden yola çıkarak belirlediği millet tanımı tam olarak bizlerin koruması gerektiği tanımdır. Türk Milleti olarak dilde, kültürde ve ideal de birleşmeyeceğimiz toplumların aşırı göç dalgasına maruz bırakılmaya devam ediyoruz. Zafer Partisi olarak Türk Milleti’nin her türlü menfaatini savunmaya devam edeceğiz. Bir diğer konumuz; İktidar partisinin ortağı konumundaki MHP liderinin ‘Suriyeli sığınmacıların ülkesine dönüşleri sağlanmalı, düzensiz göçün beli kırılmalı, geri kabul anlaşması sonlandırılmalıdır’ açıklaması basına yansıdı. Şimdi buradan soruyoruz; Türk vatanının toprakları yaklaşık 10 yıldır işgale uğrarken bunları hiç mi görmediniz, hiç mi düşünmediniz. Geç olmadı mı Sayın Bahçeli? Elbette geç ama çözülemez değil. Zafer Partisi iktidarında düzensiz göç ile ülkemize giren tüm kaçak ve sığınmacılar gönüllü, onurlu gibi söylemlerle değil gerekirse zorla gönderilecektir.  Ülkemizin genel siyasetinde bu tutarsız ve kaygan zemin hakkında söylenecek çok şey var. Ancak biz çizgimizden sapmadan ilerlemeye ve gözlemlemeye devam edeceğiz” dedi. 

Zafer Partisi İl Başkanı Sedat Durmaz açıklamalarının devamında şunlarıda söyledi.
 “Gelelim yerel gündeme; geçen hafta Lapseki ilçemizde Belediye Meclis toplantısı devam ederken  müteahhit olduğunu bildiğimiz bir şahıs, toplantı salonuna izinsiz girmiştir. Kısaca toplantıyı basmıştır. Rant beklentisi ve maddi kaygı ile demokratik seçimler sonucu ilçeyi yöneten siyasilere yapılan bu ve benzeri saygısızlıkların karşısında olduğumuzu da açıkça belirtmek isterim.  180 yıldır kanun ve nizamı sağlamak için gerek merkezlerde gerekse kırsalda asayiş ve terörle mücadele harekatlarında canları pahasına mücadele etmiş emniyet teşkilatımızın, başta 15 Temmuz Hain darbe girişimi dönemi olmak üzere birçok kez ayarlarıyla oynamak ve itibarsızlaştırmak istenilmiştir. Bu tarz itibar suikastlerinin hep karşısında olan Türk Milliyetçileri olarak Çan ilçemizde vuku bulan olayda polislerimizin yanında olduğumuzu, görevlerinden uzaklaştırılan ve tutuklanan polis memurumuzun derhal görevlerine iade edilmesi gerektiğini vurguluyoruz”  
 

Muhabir: Veysel Akın Salkın