Yarışmaya, Özel Çanakkale Kampüs Koleji Fen ve Anadolu Lisesi'nden Grup Siren, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi'nden Grup Melankoli, Çanakkale Koleji'nden Grup Capella, İstek 1915 Çanakkale Okulları'ndan İstek Band, Toki Anadolu Lisesi, Fen Mat Koleji, Ali Haydar Anadolu Lisesi'nden Grup Haydari ve Çanakkale Fen Lisesi'nden Grup Pavari katıldı. Seçici kurulda ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Feryal Günal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Merve Çokamay, Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi İftihar Vanlı, kentimizin değerli müzisyenlerinden İlhan Oytun, emekli müzik öğretmeni Hamit Altınkaya ve sevilen müzisyen Aydilge yer aldı. Günün erken saatlerinde motivasyon kahvaltısı ile başlayan etkinlik, grupların sahne provası ile devam etti. Saat 20:30'da başlayan yarışmada, her grup bir yerli ve bir yabancı şarkı olmak üzere iki şarkı seslendirdi. Genç müzisyenler, başarılı performanslarıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Çanakkale’de otomobille kaçan ve polise mukavemet eden 2 kişi tutuklandı Çanakkale’de otomobille kaçan ve polise mukavemet eden 2 kişi tutuklandı

Aydilge’den Muhteşem Konser
Öğrencilerin performanslarının ardından sahneye çıkan Aydilge, izleyicilere muhteşem bir konser sundu. Coşku dolu anlar yaşayan katılımcılar, Aydilge’nin enerjik performansı ile adeta büyülendi. Yarışma sonunda ödüller sahiplerini buldu. Çanakkale Fen Lisesi, Çanakkale Belediyesi Özel Ödülü'nü kazanırken, Toki Anadolu Lisesi Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Özel Çanakkale Kampüs Koleji Fen ve Anadolu Lisesi üçüncü, İstek 1915 Çanakkale Okulları ikinci oldu. Yarışmanın birincisi ise Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi oldu. Birincilik plaketini grup üyelerine sanatçı Aydilge takdim etti.

Muhabir: Senem Erdem İnal