U18 Genç Erkek Basketbol Milli Takımı, 27 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında Finlandiya’da gerçekleştirilecek olan U18 Avrupa Şampiyonası için Çanakkale’de kampa girdi. Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzellikleri eşliğinde kamp yapan milliler, antrenmanlarını büyük bir disiplin ve ciddiyetle sürdürüyor. Antrenmanlar, hem takımın fiziksel kondisyonunu artırmaya hem de teknik ve taktik açıdan oyuncuları en üst seviyeye çıkarmaya yönelik olarak planlanmış durumda.

Slovenya ile Hazırlık Maçı
Kamp süresince milliler, uluslararası bir hazırlık maçı da oynayacaklar. Slovenya Genç Erkek Basketbol Takımı ile yapılacak olan bu hazırlık maçı, takımın performansını değerlendirmek ve eksiklikleri gidermek açısından büyük önem taşıyor. Slovenya takımı da Çanakkale’de kampa dahil olacak ve bu maç, iki ülkenin genç basketbolcuları için önemli bir deneyim olacak.

Beşiktaş'ta Can Keleş, sağlık kontrolünden geçti Beşiktaş'ta Can Keleş, sağlık kontrolünden geçti

Kamp Programı ve Etkinlikler
Çanakkale Güzelyalı Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde yapılan kamp, sadece antrenmanlardan ibaret değil. Kamp süresince milliler, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle de moral ve motivasyon depoluyor. Çanakkale’nin tarihi mekanlarını ziyaret eden takım, aynı zamanda takım içi uyumu artırmak ve moral depolamak amacıyla çeşitli sosyal aktiviteler de gerçekleştiriyor.

Antrenman programında ise oyuncuların bireysel yeteneklerini geliştirmeye yönelik özel çalışmaların yanı sıra takım halinde oynama yeteneklerini artırmaya yönelik taktik antrenmanları da içeriyor. Milli takım teknik ekibi, oyuncuların performansını yakından takip ediyor ve gerekli gördükleri anlarda müdahalelerde bulunarak antrenmanları yönlendiriyor. 

Muhabir: Coşkun Balcı