Truva otelde düzenlenen kahvaltılı buluşmaya Çanakkale Muhtarlar Derneği Başkanı Ufuk Göçoğlu, merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra; AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, İl Genel Meclis Üyesi Nejat Önder de katıldı.

Buluşmada bir konuşma gerçekleştiren Milletvekili Ayhan Gider, muhtarlığın onurlu ve keyifli bir görev olduğunu belirterek, “Bu keyifler de onurlar da zorlukla doğru orantılıdır. Yani bir işi ne kadar zor yapıyorsanız, o kadar da keyif alırısınız. O kadar gurur duyarsınız. En rahat icraat ortaya koyduğunuz, işte bunu ben yaptım, ben olmasaydım köyümde mahallemde bu olmazdı, diyebileceğiniz bir görev muhtarlık. Allah hepinizin gücünü yüksek eylesin. Sizlere de kolaylık versin. Yerel seçimde farklı bir sonuç aldık Türkiye çapında. Bunun sebeplerini, sonuçlarını biz değerlendiririz. Yorumunu yaparız. 1946’dan beri Demokrat Parti geleneğinden beri bir yaklaşım olarak, bir parti olarak alınan bu sonuçlar bize sadece kendimizi test etmemizi, kendimizi sorgulamamızı söyler. Yoksa aldığımız sonuçtan dolayı vatandaşı suçlama, farklı yorumlar yapma bizim geleneğimizde yoktur. Çünkü bizim için sandık esastır, kutsaldır. Vatandaşın ne dediği önemlidir. Dolayısıyla bu seçimlerin bir tek sonucu vardır. O da bizim kendimizi tekrar değerlendirmemiz, vatandaşımızın tekrar ne istediğini görmek için tekrar çaba sarf etmemiz. Bunun dışında söylenen her şey lafı güzaftır. Bu anlamda seçilen herkese başarılar diliyorum, sadece muhtarlarımıza değil. Çünkü alınan görevler zor görevlerdir. Seçimi kaybetmek kolaydır. Bir sürü laf söylersiniz. Ama kazandıktan sonra bu saatten sonra hiç kimsenin şikayet etme hakkı yok. Çünkü kazanılan yerler icra makamlarıdır. Şikayet makamları değildir. Vatandaş şikayet dinlemek istemez. Vatandaş icraat görmek ister. Dolayısıyla hem sizler hem seçilen tüm arkadaşlarımızın bu saatten sonraki görevi bulundukları yere çok daha fazla hizmet etmek. Çok daha güzel işler ortaya koymaktır” dedi.

Gider ayrıca, Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimlerinde partilerine gösterilen teveccühten dolayı muhtarlara teşekkür etti. Gider konuşmasını şöyle sürdürdü, “Sonuçlar bizlere gösteriyor ki Nejat başkan gerek il genel meclisinde gerek il genel meclisi başkanlığında güzel işler yapmış, muhtarlarımızın gönlüne girmiş. Daha da önemlisi herkes iktidarla birlikte yürümekten, AK Parti ile birlikte yürümekten keyif alıyor. Hizmet için hep birlikte olma iradesi gösteriyor diye okudum ben o sonuçları. Çünkü hükümet yerinde, devam ediyor. Ülkemiz yarınlara, Türkiye Yüzyılı’nda emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Bunda da muhtarlarımızla birlikte olmaktan, birlikte yol yürümekten keyif alıyoruz. Zaten AK Parti iktidarı döneminde muhtarlarla ilgili yaptıklarımızla bunun en güzel göstergesidir, en güzel söylenme şeklidir diye düşünüyorum.”

Bakan Fidan'dan üst düzey temas Bakan Fidan'dan üst düzey temas

Editör: Boğaz Gazetesi