Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesinde Beyin kanaması nedeniyle 4 gündür takibi ve tedavisi devam eden 55 yaşındaki Mehmet Ali Kır, yapılan tıbbi müdahaleye rağmen yaşam mücadelesini kaybederek beyin ölümü gerçekleşti.

Organ Bağış Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Gönül Pınarcıoğlu’nun görüşmeleri neticesinde Merhumun ailesi organlarının başka hayatlarda can bulması için bağışlama kararı aldılar.

Çan Özer İlkokulu Müdürü olan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Ali Kır’ın sayesinde 5 kişi hayata bağlandı. Yıllarca örnek bir eğitimci olarak görev yapan Kır, son yolculuğuna uğurlanırken de tüm öğrencilerine örnek oldu. Organ nakli ekibinin koordinasyonuyla sol böbrek ve karaciğer Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealar Balıkesir Üniversite Hastanesi, sağ böbrek ise Medicana Biruni Hastanesinde organ nakli bekleyen hastalara umut oldu.

Acılı aileye başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, yaşama yeniden tutunacak olan hastalara da acil şifalar diledi.

Çanakkale eğitim camiasını yasa boğan ölüm! Okul müdürü yaşama veda etti Çanakkale eğitim camiasını yasa boğan ölüm! Okul müdürü yaşama veda etti