Geçtiğimiz hafta sonu 1 günlük de olsa kuvvetli sağanak yağış etkisi hisseden Çanakkale için meteoroloji yeni bir tahminde bulundu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nün 8 Kasım Çarşamba ve 12 Kasım Pazar günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmini yayınlandı. Buna göre yarın (8 Kasım) il genelinde sisli bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar en düşük 15, en yüksek 23 derece olacak.

9 Kasım Perşembe günü ise tahminlere göre kent, yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. Çanakkale şehir merkeziyle birlikte tüm ilçelerde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmurların görülmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda da düşüş yaşanacak. En düşük 12 en yüksek ise 17 dereceler seviyesinde hissedilecek. 10 Kasım Cuma da puslu geçecek, hafta sonu yağmur geri dönecek.

11 Kasım Cumartesi il genelinde sağanak yağışlar düşecek.  Sıcaklıklar yeniden 20 derecelerin üzerine çıkacak. 12 Kasım Pazar günü de yağmur etkisi devam edecek. Ancak yağışların sadece Çanakkale şehir merkezinde görülmesi tahmin ediliyor. Diğer yerler çok bulutlu bir gün geçirecek.  Sıcaklıklar en düşük 16, en yüksek 18 derece olacak.

Haber: Fırat Gür