19-23 Ekim’de Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan Baja Toria Yarışı’nın basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  Toplantıya; Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa Kansu, Gençlik Spor Müdürlüğü’nden Sedat Bektaş, Baja Troia Türkiye Direktörü Serhat Tolan, Direktör Yardımcısı Selahattin Toper, Güvenlik Sorumlusu Hakan Betir, Basın Sorumlusu Gökçe Güzel ve yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.
Kulüp yetkililerinin düzenlediği basın açıklamasında 19-23 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışlar hakkında bilgi verdi.  Yarış direktörü Baja Troia Yarış Direktörü Serhat Tolan FIA’nın resmi takvimine giren yarışla ilgili bilgiler aktarırken, yarışın 2024 yılı Kasım ayında yine Çanakkale’de düzenleneceğinin müjdesini verdi.
Tolan; İSOFF’un organizasyonu ile ilk kez Off-Road kategorisinde FIA onaylı bir yarış serisinde yer alan yarışa 24’ü yabancı 45 araç katılacağının bilgisini verdi.  İspanya, Yunanistan, Macaristan ve Portekiz’in yanı sıra Türkiye ile toplam 5 ülkenin ev sahipliğini yaptığı FIA European Cup for Cross Country Baja kategorisinde yer alan Baja Troia Türkiye yarışlarında toplam 450 kilometrede yarış yapılacak.
Yarış Merkezi olarak İl Özel İdare Binasının kullanılacağı yarışta servis alanı ise Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu önündeki alan olacak. Etaplar ise Çanakkale merkezinden başlayarak; ilçelere uzanan bir parkurda yer alacak.
 


Kaynak: Haber Merkezi