Bu yeni mekan, Gelibolu halkının düğün ve diğer etkinliklerini açık havada yapabilecekleri modern bir alan sunuyor.  Çimen Kır Bahçesi'nde gerçekleştirilen ilk organizasyon, Gökçe ve Ramazan’ın kına gecesi oldu. Açık hava düğün salonunda düzenlenen bu özel geceye, Gelibolu Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak da katıldı. Başkan Soyuak, çiftin mutluluğunu paylaşarak onların yanında olduğunu gösterdi.

Sıcaktan bunalan kadınların vantilatör kavgası kamerada (VİDEO) Sıcaktan bunalan kadınların vantilatör kavgası kamerada (VİDEO)

İlk organizasyon olmasına rağmen büyük bir ilgi gören kına gecesi, geniş katılımla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Gelibolu halkı, Çimen Kır Bahçesi’nin sunduğu modern ve ferah ortamda keyifli anlar yaşadı. Açık hava düğün salonunun geniş alanı, katılımcılara rahat bir ortam sağladı. Soyuak burada yaptığı bir açıklamada “Söz verdiğimiz gibi ‘Seven, sevdiğine kavuşsun diye; Açık Hava Düğün Alanlarımızdan ilki bu akşam faaliyete girdi.’ İlkini açtığımız Çimen Kır Bahçesi’nde Gökçe ve Ramazan’ın kına gecesine katıldık. Güler ve Şarlak ailelerini tebrik ediyor, genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz” dedi. 
 

Muhabir: Şahver Banu Çağlak