Edirne'nin bazı bölgelerinde dolu yağışı etkili oldu. Dışarıda bulunan vatandaşlar dolu yağışından zarar görmemek için saçakların altına girdi. İnşaatta çalışan işçiler de aninde dolu yağışına yakalandı. Bir işçi yere düşen doluyu alıp videosunu çekti. Dolunun büyüklüğünü gören işçiler, bir an şaşırdı.

Çanakkale’de Ege Optik’in sahibi genç yaşta hayata veda etti Çanakkale’de Ege Optik’in sahibi genç yaşta hayata veda etti

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde sabah saatlerinde yaşanan sıcaklığın ardından saat 15.30 sıralarında yaşanan dolu yağışı vatandaşı korkuttu. Fındık büyüklüğünde yağan dolu sebebiyle dışarıda olan birçok vatandaş, korunacak yer aradı.

A W228019 01
Meteorolojiden yapılan uyarıların ardından Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde kuvvetli sağanak yağış ve dolu etkili oldu. Dışarıda olan vatandaşlar hazırlıksız yakalanırken, korunacak yer aradı. Birçok vatandaş, otobüs durakları ve esnafa sığınırken, yaklaşık yarın saat boyunca yağan dolu sonrasında ilçe merkezi beyaza büründü. Dolu yağışı bazı ekili tarım arazilerinde, araçlarda, sebze ve meyve bahçelerinde zarara yol açtı.

Kaynak: İHA