Hafta sonu yapılacak kongre öncesinde, CHP'li kadınlar heyecanlı bir seçim süreci yaşanıyor. Mevcut Kadın Kolları Başkanı Elveda Geçer, görevine yeniden aday olurken, “ Emekli olduktan sonra bana teklif edilen il kadın kolları başkanlığı görevini onur duyarak kabul ettim. Yaklaşık 7 aydır bu görevi severek büyük bir coşkuyla partimize ve Cumhuriyet Halk Partili kız kardeşlerime yakışır bir şekilde yerine getirmek için çalıştım. Göreve geldiğimde unutulmuş atıl durumda olan kadın kollarımızı kadınlamızla birlikte tekrar ayağa kaldırdık'' dedi.
30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler için hazırlıklar hızla devam ediyor. CHP'li üyeler, kadın kolları başkanını belirlemek üzere sandık başına gidecekler. Parti binasında düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ve partililerin yer aldığı adaylık açıklamasını yapan Elveda Geçer “ Emekli olduktan sonra bana teklif edilen il kadın kolları başkanlığı görevini onur duyarak kabul ettim. Yaklaşık 7 aydır bu görevi severek büyük bir coşkuyla partimize ve Cumhuriyet Halk Partili kız kardeşlerime yakışır bir şekilde yerine getirmek için çalıştım. Göreve geldiğimde unutulmuş atıl durumda olan kadın kollarımızı kadınlamızla birlikte tekrar ayağa kaldırdık. Kurumsal bir yapı kazandırarak bir çok anlamlı çalışmaya imza attık. İlçelerimizde yapılan kongrelerimiz dahil olmak üzere, hiçbir ilçemizi ayırmadan hiç bir kız kardeşimizi ötelemeden, ötekileştirmeden, birleştirici, örgütleyici, ben değil biz mottosuyla hiç bir kişisel çıkar gözetmeksizin tamamen kadınlarımız, şehrimiz ve ülkemiz için yılmadan çalıştık” dedi. 

Dijital Yardım Masası’yla müşterilerin çözüm oranında yüzde 40 artış Dijital Yardım Masası’yla müşterilerin çözüm oranında yüzde 40 artış

''Kadını Yoksul Kılan Bu Düzeni Birlikte Sonlandıracağız''
Elveda Geçer açıklamarının devamında şunlarıda söyledi.
 “Göreve gelir gelmez başlayan yerel seçim maratonunda hep birlikte el ele omuz omuza gece gündüz demede kimi gün evimizin yolunu unutarak, kimi gün ailelerimizin zamanından çalarak hiçbir menfaat beklemeden çalınmadık kapı ,konuşulmadık tek bir hemşerimiz kalmayana kadar çalıştık. Bu çalışmalarımızın karşılığında hem şehrimizde hem de ülkemizde zafer yaşadık. Daha Yapacak çok işimiz var Ve Tüm Bu Yapacaklarımız İçin 15. Olağan Kongremizde İl Kadın Kolları Başkanlığı için adayım. Çünkü biz kadın cinayetleriyle ölmeyi ret ediyoruz. Çünkü biz kadına karşı şiddetin insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu herkese anlatacağız. 6284 sayılı kanunu tartışmaya açarak ayan beyan katillerin yanında saf tutanlara izin vermeyeceğiz. Çünkü biz cinsiyete dayalı ücret eşitiszliği ile emeklikte bile kadını yoksul kılan bu düzeni birlikte sonlandıracağız. Çünkü İstanbul Sözleşmesinin tekrar uygulanmasını sağlamak için mücadele edeceğiz Uluslararası sözleşmelerin gerekliliklerini eksiksiz yerine getirerek şiddet mağduru kadınlara sadece mesai saatlerinde değil 24 saat koruma sağlanması için çalışacağız. Çünkü biz değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu hakları kaybetmemek için son gücümüze kadar direneceğiz ve aydınlık bir Türkiye için, mutlu güzel bir gelecek için, genel iktidar için tekrar adayım” 

Muhabir: Senem Erdem İnal