Temmuz ayına kavurucu sıcaklarla giren Çanakkale için meteorolojiden yağmur tahmin geldi. Sıcaklıkların 35 derecenin üzerine çıktığı kentte önümüzdeki günlerde gök gürültülü sağanak yağışların düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, 8 Temmuz Çarşamba ve 7 Temmuz Pazar günlerini kapsayan 5 günlük tahminlerine yayınladı. Buna göre Çanakkale kent merkezinde hava yarın parçalı bulutu olacak. Sıcaklıklar ise 33 dereceler civarında seyredecek. Bayramiç 35, Çan ve Yenice 36, Lapseki ise 37 dereceleri görecek.

İkinci el araç alışverişinde ekspertiz kontrolü büyük önem taşıyor İkinci el araç alışverişinde ekspertiz kontrolü büyük önem taşıyor

4 Temmuz Perşembe günü ise yağmur beklentisi var. Çanakkale genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Yağmurlu günde sıcaklıklar ise 30 dereceler civarında hissedilecek. 5 Temmuz Cuma günü doğu ilçeler Biga, Çan ve Yenice’de yer yer sağanak yağışlar devam edebilecek. Kent merkezi ve diğer ilçelerde ise hava çok bulutu olacak. 6 Temmuz Cumartesi itibariyle hava durumu normale dönecek.

Muhabir: Veysel Akın Salkın