Çanakkale'de tarım arazisinde çıkan yangına müdahale sürüyor Çanakkale'de tarım arazisinde çıkan yangına müdahale sürüyor

Altın Yaşam Merkezi, sanattan eğitime, el sanatlarından müziğe kadar birçok atölyeye ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaşlı vatandaşların sosyalleştiği önemli bir merkez haline gelen Altın Yaşam Merkezi'nde müzik faaliyetleri de büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda gönüllü vatandaşların oluşturduğu Demli Sesler Korusu, her yıl düzenlediği Yaza Merhaba Konseri'ni bu yıl da gerçekleştirdi. Koro, Türk müziğinin sevilen eserlerini uzun haftalar süren çalışmaların ardından sahneledi. Konser, Çanakkale Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleşti ve Belediye Meclis Üyesi Muhammed Güngör ve müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği bir etkinlik oldu.
Etkileyici Performanslar ve Halk Dansları Gösterisi
Konsere katılanlar, kıdemli koristlerin seslendirdiği eserlerle adeta büyülendi. Hikayesi olan şarkıların seslendirildiği konserde, Eğitmen Gülseren Önsay İlhan yönetimindeki halk dansları gösterisi de büyük beğeni topladı. Katılımcılar, Demli Sesler Korusu'nun performansıyla yazın keyfini müzikle yaşama fırsatı buldu.

Muhabir: Veysel Akın Salkın