Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin uzman kadrosuna şehirde ilk branş olan Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları da eklendi. Uzman Dr. Özge Can Bostan göreve başladı.

Sıcak havalarda gebelerin dikkat etmesi gereken 10 madde Sıcak havalarda gebelerin dikkat etmesi gereken 10 madde

2014 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Uzman Dr. Özge Can Bostan,,n2015-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanlığını ve 2019-2023 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Erişkin Alerji ve İmmünoloji uzmanlığını tamamladı. 2023 yılında İspanya Malaga Üniversitesi’nde ilaç alerjileri üzerine çalışmalarda bulunarak, 2024 yılında doçent unvanını aldı..

Konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Toplumda sık rastlanan alerjik hastalıklar ve daha nadir olarak görülen bağışıklık sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takiplerini amaçlamaktadır. Alerjik rinit, alerjik ve eozinofilik astım, ürtiker/anjioödem, herediter anjioödem, ilaç alerjileri, gıda alerjileri, anaflaksi ve immün yetmezlikler bölümün önemli alanlarıdır. Tanı testleri arasında deri prick testleri, yama testleri, solunum fonksiyon testleri ve ilaç/gıda provokasyon testleri önemli yer tutmakta olup bireyselleştirilmiş tedavi planları ile hastaların yaşam kalitesini artırmak ve takiplerini sağlamak hedeflenmektedir. Hastanemizde yeni başlayan uzmanımıza yeni görevinde başarılar dileriz.”

Kaynak: Haber Merkezi