Beşiktaş, Gabriel Paulista'yı KAP'a bildirdi Beşiktaş, Gabriel Paulista'yı KAP'a bildirdi

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, okçuluk sporunu desteklemek ve gençler arasında yaygınlaştırmak amacıyla Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde Geleneksel Türk Okçuluk Açık Hava İl Birinciliği müsabakalarını düzenledi.

İnsanoğlunun avcılık dönemlerinden günümüze uzanan köklü bir geleneği temsil eden Türk okçuluğu, Çanakkale'de bir kez daha il birinciliği müsabakalarıyla yaşatıldı. Sporun bu önemli etkinliği, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün faaliyet takviminde yer aldı.18 Mart Stadyumu Sentetik sahasında gerçekleştirilen müsabakalara, sporcular yoğun ilgi gösterdi. Miniklerden başlayarak büyükler kategorisine kadar geniş bir yelpazede gerçekleşen yarışmalar, sporun farklı yaş grupları arasında heyecan dolu anların yaşanmasına vesile oldu.

Dereceye Giren Sporculara Ödüller

Yarışmalar sonucunda dereceye giren okçular, düzenlenen törenle madalyalarını aldılar. Bu etkinlikle bir kez daha okçuluk sporunun Çanakkale'deki önemi vurgulanırken, gençler arasında sporun popülerliği ve ilgi alanı genişlemeye devam ediyor.

Muhabir: Veysel Akın Salkın