Çanakkale Ezine'de bir deprem daha! Çanakkale Ezine'de bir deprem daha!

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü paydaşlığı, İletişim Fakültesi ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü iş birliğiyle “Müzikle Umuda Yolculuk Projesi” kapsamında elde edilen ayakkabılar köy okullarında eğitim gören öğrencilere Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından ulaştırılmaya devam ediyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF), Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü, İletişim Fakültesi ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü işbirliğiyle Nisan ayında gerçekleştirilen  Müzikle Umuda Yolculuk Projesi kapsamında konser düzenlenmişti. köy okullarında öğrenim gören çocuklar için düzenlenen konserin giriş bileti bir çift ayakkabı olmuştu. Konsere gelen vatandaşlar bilet yerine çocuklar için 8-42 numara kullanılmamış-yeni spor ayakkabı almışlardı. Konserde toplanan ayakkabılar ÇOMÜ gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

27 Nisan 2024 tarihinde İÇDAŞ Kongre Merkezinde MSSF Senfoni Orkestrası, Barış Korosu, Çocuk Korosunun sahne aldığı Müzikle Umuda Yolculuk Projesi kapsamında bilet yerine köy okullarında öğrenim gören çocuklar için 28-42 numara kullanılmamış-yeni spor ayakkabıların toplanarak Çanakkale’de bulunan köy okullarında bulunan köy okullarına ulaştırıldı. Proje kapsamında Erenköy İlk ve Ortaokulu, Çınarlı İlkokulu, Arıburun İlkokulu ve Karacaören İlkokulunda eğitim gören yüzlerce öğrenciye özel olarak hazırlanan hediye paketleri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Koordinatör Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Nazan Çalbayram ve gönüllü öğrenciler aracılığıyla teslim edilerek yüzlerde tebessüm oluşturuldu.

Kaynak: Haber Merkezi