U19 Millî Takımı'nın aday kadrosu açıklandı U19 Millî Takımı'nın aday kadrosu açıklandı

Yıldırım'ın yer aldığı Erkek Kılıç Takımı, Almanya'yı 45-42 mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Turnuvada ilk olarak tablo-16'da İspanya’yı 45-43 yenen Türk ekibi, çeyrek finalde ise Fransa'yı 45-38'lik net bir skorla geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Romanya ile karşılaşan takım, 45-44'lük skorla dramatik bir şekilde final şansını kaçırdı. Ancak, azimlerini kaybetmeyen Yıldırım ve takım arkadaşları, üçüncülük maçında Almanya'yı mağlup ederek bronz madalya kazandılar.

Bu başarı, 2022 yılında Antalya'da düzenlenen Büyükler Eskrim Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen tarihi madalyanın ardından gelen ikinci büyük zafer oldu. Erkek Kılıç Takımı, bir kez daha Avrupa'nın en iyi üçüncü takımı olarak Türkiye'yi gururlandırdı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin gururu olan Enver Yıldırım, takım arkadaşlarıyla birlikte sergilediği üstün performansla Türkiye'ye büyük bir onur yaşattı. Yıldırım’ın üniversitesi, spor bilincini ve milli gururu artırma konusundaki çabalarıyla bir kez daha takdir topladı.

Sporcunun başarısına ilişkin görüşlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin gururu olan Enver Yıldırım, takım arkadaşlarıyla birlikte sergilediği üstün performansla ülkemize büyük bir onur yaşattı. Yıldırım ve arkadaşlarının başarıları, üniversitemizin spor bilincini ve milli gururu artırma konusundaki çabalarını bir kez daha takdir toplamıştır" dedi.

Kaynak: İHA