Başsavcı, avukatı heimlich manevrası ile kurtardı (TIKLA İZLE) Başsavcı, avukatı heimlich manevrası ile kurtardı (TIKLA İZLE)

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, beldenin altyapısını modernize ederek geleceğe taşıdıklarını vurguladı. Altyapı çalışmaları kapsamında asbestli boruların tamamen değiştirildiğini ve yetersiz kanalizasyon ile su hatlarının yenilendiğini belirten Elbi, bu çalışmalarla Karabiga'nın 70 yıllık sorunlarını çözdüklerini söyledi. Karabiga'da altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üstyapı çalışmaları da eş zamanlı olarak yürütülüyor. Başkan Elbi, altyapısı yenilenen alanlarda toplamda 5 bin metrekare taş döşendiğini ifade etti. Bu çalışmalar sayesinde beldenin çehresi değişirken, vatandaşların yaşam kalitesi de artmış oldu.

Seçim Sonrası Hızlı Başlangıç
31 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'den yeniden Belediye Başkanı seçilen Ahmet Elbi, seçimlerin hemen ardından çalışmalara hız verdi. Geçtiğimiz yıllarda doğalgazın beldeye getirilmesiyle altyapı çalışmalarına büyük bir ivme kazandırılmıştı. Bu süreçte, doğalgazın yanı sıra su ve kanalizasyon hatları da tamamen yenilendi. Karabiga için çalışmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Elbi, “Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde İller Bankası ortaklığıyla yüzde 50 hibeyle köklü bir alt yapıya girmiş olduk. O altyapı da da Karabiga'mızın gelecek 70 yılını kurtarmış olduk. Yani asbestli borularıyla, yetersiz kanalizasyonuyla, su hatlarının tamamen değişmesinin yanı sıra Karabiga'mız için çok önemli olan doğalgaz hizmetini, konforu getirmiş olduk. Doğalgaz tamamen bitti ama altyapı da yüzde 85'lerdeyiz. Biten yerlerde üst yapımızda taş döşemesine başladık. Seçimden hemen sonra bu zamana kadar 5 bin metrekare taş döşedik. Bu çalışmaları altyapının bittiği yerde hızla devam edeceğiz. Haziran ayı içinde de çok sık kullanılan yeni oluşturduğumuz plaj sahamız var. Plaj sahamızdan Karabiga içine gelen yolu da aşırı toz şikayeti olduğu için burasını da satı kaplamasını yapacağız. Buradan Karabigalı vatandaşlarımıza müjdesini vermiş olalım. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Aynı kararlılıkla hizmet etme çabası içerisindeyiz. Biz seçmenimize bize tekrar güvendiği için, tekrar göreve getirdiği için teşekkür ediyoruz. Onları mahcup etmeyeceğimizden emin olabilirler. Nasıl 5 yıl önce Karabiga'mız için aşkla, şevkle çalışıyorsak, yine aynı şekilde Karabiga'mız için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim sloganımız vardı, bu laf olsun diye söylenen bir şey değil. Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz diye. Bu 5 yılda inşallah o şekilde devam ettireceğiz” dedi.

Muhabir: Veysel Akın Salkın