Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Hasan İskender ve birim amirleri, 13. Başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgilendirme ziyaretleri düzenliyor.

Bu kapsamda Biga Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Biga Ziraat Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ve Biga Süt Üreticileri Birliği üyeleri ziyaret edilerek bilgilendirme yapıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakların Türkiye'de kırsal kalkınma programlarında uygulanmasını ve yatırım projelerinde kullanılmasını sağlamak amacıyla yürütülüyor. TKDK, destek çalışmalarına devam ederken, hayata geçirilen projeler hakkında vatandaşlar ve yatırımcılar bilgilendirdi.

13. Başvuru Çağrı İlanı Hakkında Bilgilendirme
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen 13. Başvuru Çağrı İlanı, 16 Ağustos tarihinde başladı. Bu çağrı ilanı, süt üretim tesisleri, et üretim tesisleri, kanatlı üretim tesisleri ve yumurta üretim tesislerine yönelik yatırımları desteklenerek Çanakkale ili de dahil olmak üzere 25 ilde bu çağrı ilanına başvuru yapma hakkı bulundu. TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü, bu önemli çağrı ilanı hakkında vatandaşları ve yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla il genelinde ziyaretler gerçekleşti. Bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Biga ilçesindeki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları da bilgilendirildi.

Haber: Şahver Banu Çağlak

Editör: Boğaz Gazetesi