Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği bu etkinlik, gençlerin spor yapma alışkanlıklarını güçlendirmek ve sosyal iletişimlerini artırmak amacıyla düzenlendi. Etkinlik boyunca, her takımda 8 sporcu ve 1 antrenör bulunarak gençler hem takım ruhunu pekiştirdi hem de spor yapmanın keyfini yaşadı. Barbaros Spor Kulübü, erkekler kategorisinde gösterdiği üstün performansla İl Şampiyonu oldu. Müsabakalar, 20-24 Mayıs tarihleri arasında oynandı ve Barbaros Spor Kulübü, finalde rakibi Dardanel Spor Kulübü’nü yenerek birincilik kupasını kazandı. Dardanel Spor Kulübü ise İl İkincisi olarak turnuvayı tamamladı. Kızlar kategorisinde de çekişmeli maçlar yaşandı. Çanakkale GSİM Kadın Takımı, rakiplerine karşı üstün performans sergileyerek İl Şampiyonu oldu. Biga Spor Kadın Takımı ise İl İkincisi olarak turnuvayı tamamladı. Her iki takım da gösterdikleri performansla büyük takdir topladı.

Vali İlhami Aktaş, 1915 Çanakkale Köprüsü Canlı Hayvan Kontrol Noktasında incelemelerde bulundu Vali İlhami Aktaş, 1915 Çanakkale Köprüsü Canlı Hayvan Kontrol Noktasında incelemelerde bulundu

İzmit'te Çanakkale’yi Temsil Edecekler
Turnuvada birinci ve ikinci olan takımlar, 25-30 Haziran 2024 tarihleri arasında İzmit’te düzenlenecek olan Bölgesel Finallerde Çanakkale’yi temsil edecek. Bu büyük organizasyonda, genç sporcular hem kendi yeteneklerini hem de Çanakkale’nin spor potansiyelini ortaya koyma fırsatı bulacaklar.

Muhabir: Veysel Akın Salkın