Seyhun Binzet'in özel koleksiyonundan oluşan nadide eserler Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde Tarihi Alan ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

A W223025 06 Çanakkale Muharebeleri ile ilgili Türk ve yabancı orijinal kartpostalları uzun emekler sonunda bir araya getiren Seyhun Binzet bu eserleri sergilenmek üzere Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'na teslim etti.

A W223025 03
Sergi açılışında konuşan Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Bu nadide eserleri bir araya getiren ve sonrasında sergilenmek üzere bizlere emanet eden Sayın Seyhun Binzet beyefendiye teşekkür ediyorum.

Minikler Çanakkale'yi gezdi Minikler Çanakkale'yi gezdi

A W223025 05Çanakkale Muharebeleri sadece toptan, tüfekten ibaret değil mektuplardan oluşan hayat hikayeleri ve kartpostallarda dönemi yansıtan hatıralarda vardır.

A W223025 01 Biz Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı olarak Çanakkale Muharebeleri ile ilgili her şeye gözümüz gibi bakıyoruz. Diliyorum ki bu sergi Tarihi Alana gelen her ziyaretçinin uğrak noktası olacak ve misafirlerimiz Çanakkale’yi daha iyi anlayacaklardır” dedi.

Kaynak: İHA