Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinde ‘İç Ege'de Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor’ başlığıyla yapılan açıklamada “Bugün (30.05.2024 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Bungalovlarda dudak uçuklatan fiyatlar! Bungalovlarda dudak uçuklatan fiyatlar!

‘İç Anadolu'nun Batısında Beklenen Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!’ başlığı altındaki bir diğer açıklamada ise, “Bugün (30.05.2024 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Eskişehir çevreleri ile Konya'nın batısında ve kuzeyinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Ayrıca, “Batı ve Orta Karadeniz'in İç kesimleri ile İç Anadolu'nun Kuzeyinde Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!” şeklindeki başka bir açıklamada da “Yapılan son değerlendirmelere göre; 30.05.2024 Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bolu'nun doğusu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat'ın batısında yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Kaynak: Haber Merkezi