Lapseki Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren süpermarket ve zincir marketleri denetledi. Yapılan denetimlerde, ürünlerin fiyatları ve etiketlerinin incelenmesiyle ilgili olağan denetimler gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri, tüketicilerin haklarını korumak ve haksız fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla düzenli olarak denetimler gerçekleştiriliyor.  Bu denetimlerde, ürün fiyatlarının etiketlere uygun olup olmadığı, son kullanma tarihleri ve ürün ambalajlarının durumu da kontrol edildi.


Halkın Sağlığı ve Güvenliği İçin Denetimler Sürüyor
Lapseki Belediyesi zabıta ekipleri, halkın sağlığı ve güvenliğini korumak adına süpermarket ve zincir marketlerde düzenli olarak denetimlerini sürdürüypr.  Bu denetimler, tüketicilerin sağlıklı ve güvenli ürünler satın almasını sağlamak adına ön plana çıkıyor. Lapseki Belediyesinden yapılan açıklamada, '' Ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini ortadan kaldırabilmek adına gıda ürünleri başta olmak üzere pek çok ürün çeşidinde fiyat ve etiket kontrolü ekiplerimizce yapıldı.
Kurallara uyulmayan yerlerde gerekli idari yaptırımlar uygulanmış olup denetimler belirli aralıklarla devam edecektir'' denildi.

Haber: Veysel Akın Salkın