Meteorolojinin tahminlerinin ardından gece yarısına yaklaşan saatlerde hava sıcaklıkları aniden düşmeye başlayınca kar yağışları görülmeye başladı.

Kar, Trakya Bölgesinden giriş yaptı. Çanakkale’ye de komşu olan Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde lapa lapa kar yağmaya başlarken, o anlar sosyal medyaya fotoğraf karelerinde yansıdı.

Meteorolojinin tahminlerine göre; Çanakkale’nin kuzey ve iç kesimlerinde beklenen orta kuvvette kar yağışlarının yarın (9 Aralık 2023 Cumartesi) kuvvetli kar yağışı seklinde olması beklenirken, rakımı 400 metre ve üzerinde olan bölgelerde bu gece ve yarın (9 Aralık 2023 Cumartesi) gece sıcaklıkların sıfırın altında olması tahmin edildiğinden buzlanma ve don olayı beklendiği meteoroloji tarafından gün içerisinde duyurulmuştu.

Keşan'da kar yağışı başladı

Malkara'nın ardından Edirne'nin Keşan ilçesinde kar yağışı başladı.
Keşan ilçesinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan yağmur, ilerleyen saatlerde yerini kar yağışına bıraktı. Şehrin yüksek yerlerinde etkili olan kar yağışı, alçak kesimlerde de etkili olmaya başladı.

Fotoğraflar için aşağıya doğru devam edin...


Kaynak: Haber Merkezi