Toplantıda, siyasi gündem ve yaklaşan yerel seçimler detaylı bir şekilde ele alındı. MHP ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ayhan Gider, siyasi arenada ufak hesaplar peşinde koşanların CHP ve İyi Parti'ye geçebileceğini ifade etti. Gider, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, partiler arası işbirliğinin önemine dikkat çekti. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “Cumhur İttifakı üç oy üç belediye fazla kazanmak için oluşturulmuş bir ittifak değil” dedi.

Truva otelinde gerçekleşen buluşmada, katılımcılar tarafından siyasi gündem ve yaklaşan yerel seçimler üzerine görüş alışverişi yapıldı. Gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklama yapan MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım “Kısa bir tanışma maksatlı bir araya geldik. Bizim için de çok hoş bir toplantı oldu. İlerleyen dönemde de Cumhur İttifakı'nın devamlılığı yönünde büyüklerimizin duruşu bizler için esastır. Ki malum bu son dönemde de yakinen takip ediyoruz ki bu birlikteliğin özellikle yerel hatta Bozulması için birtakım hamleler geliştiriyorlar. Buna sanırım son noktayı kıymetli büyüğümüz genel başkanımız Devlet Bahçeli bir önceki grup toplantımızda net bir şekilde koydu ve Cumhur İttifakı adına cumhurbaşkanımızla olan ilişkinin harbi, hasbi ve samimi olduğunu, güven ilişkisine dayandığını vurguladılar. Bu husus bizler için de Çanakkale'mizde geçerlidir de. Bunun en yakın takipçisi bizleriz. Sayın vekilim de bu hususa çok sahip çıktığını defaten bizlere hissettirmiştir.” dedi.

‘’Bu Vatan Sevgisinin Vücut Bulmuş Halidir’’

Cumhur İttifakı olarak birlikte yürümekten mutlu olduklarını dile getiren Gider açıklamasının devamında şunları söyledi “Milliyetçi Hareket Partisi geçtiğimiz yılki kongre sürecinden geçti. Ancak Çanakkale yoğunluğundan dolayı birçoğunu ziyaret etme imkanı bulamadık. Ardından kış geldi, seçim sürecine girdik, yoğunluklar daha da arttı. Meclis çalışmaları daha da arttı. Bugün Çanakkale'deki onlarla bir arada olmak istedik. Sağ olsunlar onlar da davetimizi kırmadılar. Çok mutlu ettiler bizi. Ben her toplantıda, her yerde söylüyorum. Cumhur İttifakı üç oy üç belediye fazla kazanmak için oluşturulmuş bir ittifak değil. Bunu hiç kimse o sözüm ona Millet İttifakı'yla kıyaslamasın diye söylüyorum. Bu bir gönül birlikteliğidir. Bu bir amaç birlikteliğidir. Bu vatan sevgisinin vücut bulmuş halidir. Biz hayata bu mantıkla bakarsak paylaşamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını görürüz. Bizim amacımız, memleket sevgimiz, örtüştüğü için bir aradayız Cumhur İttifakı bileşenleri olarak. Bugün de birlikte olmaktan gayet mutluyuz. İnşallah her sahada, her alanda birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Milliyetçi Hareket Partisi'nin sayın genel başkanını, Devlet Bahçeli'nin tavrı da bu yöndedir.” dedi.

‘’Cumhur İttifakı Hiç Ufak Hesapların Yeri Olmamıştır’’

Gerçekleşecek yerel seçimler hakkında da konuşan Gider, “O ilçe kimin, bu ilçe kimin bunlar çok ufak hesaplardır. Cumhur İttifakı hiç ufak hesapların yeri olmamıştır. Ufak hesap meraklıları, Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçebilirler. İyi Parti'ye gidebilirler. Oralarda çok güzel. Bunun karşılığını bulurlar. Barışı savaşırlar, dövüşürler, kavga ederler, birbirine çamur atarlar. Bunun yeri ne AK Parti ne Milliyetçi Hareket Partisi. Yani Cumhur İttifakı değildir. Bu anlamda ben arkadaşlarımıza icabetleri için tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah güzel çalışmaları birlikte yürüteceğiz.“  ifadelerine yer verdi.

Haber: Veysel Akın Salkın