Meteorolojinin 2. Bölge Müdürlüğü, 3 Aralık Pazar ve 7 Aralık Perşembe günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre kentimiz, kış ayının ilk günlerinde yağışlı hava sisteminin etkisi altına olacak.

Çanakkale’de yarından (3 Aralık Pazar) itibaren sağanak yağışlar etkili olmaya başlayacak. Yağmurun kent merkezinde kuvvetli olması bekleniyor. Ayvacık, Bayramiç, Bozcaada, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinde de yağmur görülecek. Hava sıcaklıklar en düşük 18, en yüksek 22 derece olacak. Yeni haftanın ilk günü 4 Aralık Pazartesi sağanak yağışların il genelinde ve kuvvetli şekilde etkisi olması tahmin ediliyor. Sıcaklıklarda ise 8-10 derecelik düşüş bekleniyor. 5 Aralık Salı yağmur doğu ilçelerine kayacak. Biga, Gelibolu, Lapseki ve Yenice’de yağmurun devam etmesi öngörülüyor. Kent merkezi ve diğer yerlerde hava bulutlu olacak.

6 Aralık Çarşamba ve 7 Aralık Perşembe günleri ise sağanak yağışların il genelinde devam etmesi tahmin ediliyor. Sıcaklıkların 15-16 derecelere yükselmesi bekleniyor.

Haber: Veysel Akın Salkın