Çanakkale ve ilçeleri hafta başından bu yana sağanak yağışların etkisi altında. Aralıklarla kuvvetli düşen yağmur yaşamı da olumsuz etkiledi. Özellikle Yenice ilçesinde ve Kalkım beldesinde aşırı yağışlar su taşkınları ve sele sebep oldu. Bu sebepler çok sayıda köyde evleri su bastı tarım arazileri sular altında kaldı. Kuvvetli yağışlar, Çanakkale ve çevresinde bugün (30 Kasım) için ara verdi. Ancak meteorolojinin tahminlerine göre yağmur kısa zamanda geri dönecek.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünün 1 Aralı Cuma ve 5 Aralık Salı günlerini kapsayan hava tahmin raporu yayınlandı. Buna göre kent merkezinde hava rüzgarlı olacak. Ayvacık, Bayramiç, Ezine ilçelerinde sağanak yağışlar görülebilecek. Sıcaklıklar en düşük 13, en yüksek 21 derece olacak. 2 Aralık Cumartesi da aynı hava durumu devam edecek. 3 Aralık Pazar Gelibolu ve Gökçeada’ya da yağmur düşecek.

4 Aralık Pazartesi ise sağanak yağışlar il genelinde etkili olacak. Sıcaklıklarda 10 derecelik düşüş bekleniyor. 5 Aralık Salı ise çok bulutlu geçecek.

Haber: Fırat Gür

Foto Galeri
Çanakkale'nin Yenice İlçesi sele teslim oldu
Çanakkale'nin Yenice İlçesi sele teslim oldu