Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) uzun yıllara dayanan siyasi geçmişe sahip başarılı isimlerinden İbrahim Tayfun Uğur, Çanakkale İl Genel Meclisi için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinde AK Parti ile oluşturulan Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP, güçlü bir grup oluşturarak başarılı bir sonuç elde etti. Başarısını yerel seçimlerde de devam ettirmek isteyen MHP, İl Genel Meclisi için aday adaylığı başvurularını almaya devam ediyor.

Uğur, Tecrübesiyle Çanakkale'nin Köylerine Hizmet Etmeyi Hedefliyor

İl Genel Meclisi için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren İbrahim Tayfun Uğur, dosyasını MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım'a teslim etti. Tecrübeli bir siyasetçi olarak bilinen Uğur, özellikle kırsal alanda hizmet götürmek ve MHP'nin gücünü kırsala taşımak amacıyla aday olduğunu belirtti.

 Uğur, Çanakkale’nin dört bir köşesinde hizmet aşkıyla çalışacağını dile getirerek şunları söyledi, “Cumhur ittifakı2024 yılında Mahalli İdareler seçiminde önemli bir başarıya imza atacak. Bu başarının mimarlarından olmak amacı ile kutlu yola baş koydum. Çanakkale için varım” dedi.

Haber: Veysel Akın Salkın