Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Yatırımları desteklerinden faydalanan S.S. Bayramiç Zeytinli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve SS Saçaklı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret eden Türkarslan, tesislerde incelemelerde bulunarak, üretim süreçleri hakkında bilgi aldı.

Kooperatif ve Tesis Ziyareti

Türkarslan, Bayramiç Zeytinli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Saçaklı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret ederek, kooperatif üyeleri ve tesis sorumluları ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında sektördeki güncel gelişmeler ve çiftçilere yönelik devam eden destekler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çiftçi Beklenti ve İhtiyaçları

Zeytin hasadının başlamasıyla birlikte bölgedeki üreticilerin beklenti ve ihtiyaçlarını dinleyen Türkarslan, sektördeki verimliliği artırmak ve çiftçilere daha fazla destek sağlamak amacıyla çeşitli görüş alışverişlerinde bulundu. Ziyaretlerin sonunda, Türkarslan, zeytinyağı üretim tesislerinde kalite kontrol süreçlerini inceledi ve üretim tesislerindeki teknolojik yenilikleri değerlendirdi. Müdür Türkarslan, sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, çiftçilere yönelik desteklerin etkin bir şekilde sağlıyor.

Haber: Coşkun Balcı