31 Mart yerle seçimleri için CHP’de belediye Başkan aday adaylıkları hız kazandı. Çanakkale il merkezi ve ilçelerde dünden bu yana çok sayıda isim aday olabilmek için başvurularını gerçekleştirdi. Bunlardan biri de Kavakköy Beldesinde 14 yıldır belediye başkanı olarak göre yapan Necati Kopça oldu. 2009, 2014ve 2019 yerel seçimlerinde üç kez Kavakköy sakinleri tarafından belediye başkanlığına layık görülen Koça, dördüncü dönem için varım dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanlığına yeni dönem için belediye başkan aday adaylığı başvurusunu bugün gerçekleştiren Başkan Kopça yaptığı açıklamada, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, belediye başkanlığı aday adaylığı ve belediye meclis üyesi aday adaylıkları için ilçe başkanlığımıza başvurumuzu gerçekleştirdik. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği adaylığımızın ülkemize, partimize ve beldemize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerini kullandı.

Aday adaylık başvurusunda Kopça’yı yalnız bırakmayan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da “2009 yılından bu yana birlikte yol yürüdüğümüz Kavakköy Beldesinin başarılı Belediye Başkanı Necati Kopça, dördüncü dönem vizesi için başvuru dosyasını CHP İlçe Başkanlığı'na teslim etti. Heyecanına ortak olduğum değerli kardeşime çıktığı yolda başarılar diliyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Ersan Küçükkuru