Çanakkale'de tarımı kış aylarında da devam ettirecek olan Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi Projesi için yapılan çalışmalar ve alanda yapılacak olan projenin detayları, Ayvacık Kaymakamı Salih Sak başkanlığında bir toplantı ile ele alındı.

Çanakkale'nin zengin yeraltı kaynaklarından biri olan termal sular, Ayvacık İlçesi'nde hayata geçirilecek olan Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı Sera) Organize Sanayi Bölgesi Projesi kapsamında değerlendirilecek. Tigem Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bülbül, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan ve diğer ilgili yetkililer, projenin saha çalışmalarını inceledi.

Toplantı ve Sahada İncelemelerle Detaylı Değerlendirme

Toplantıya katılanlar, OSB'nin kurulacağı alanları belirlemek ve projenin detaylarını ele almak üzere masada ve sahada bir araya geldi. Ayvacık Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen görüşmelerin ardından, katılımcılar proje alanını gezerek detaylı incelemelerde bulundu. Tarımda yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da aktif olacak olan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB Projesi ile Çanakkale, tarım alanında yıl boyu üretim yaparak bölgenin tarımsal üs merkezi olma hedefine doğru ilerliyor. Proje kapsamında yapılacak işbirlikleri ve çalışmalar, toplantıda detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Haber: Senem Erdem İnal