Serginin açılış programına, Vali İlhami Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Ozan Hacıalioğlu, Yaban Hayatı ve Kuş Gözlemcisi Cenk Polat, il müdürleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı. Açılış programında, doğa tutkunları ve fotoğraf severler bir araya geldi.

Yaban Hayatına Dikkat Çekiliyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında, her geçen gün azalan yaban hayatına özel bir vurgu yapmak amacıyla düzenlenen sergi, 40 özel fotoğraf ile görsel bir şölen sunuyor. Sergiyi gezen Vali İlhami Aktaş ve protokol üyelerine, fotoğrafçı Cenk Polat tarafından çekilen kareler hakkında detaylı bilgi verildi.

Vali Aktaş'tan Teşekkür ve Başarı Dileği

Vali İlhami Aktaş, serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, doğayı ve yaban hayatını ön plana çıkaran bu tür etkinliklerin toplumda farkındalık yaratmada önemli bir rol oynadığını belirtti. Fotoğraf sergisinin, doğa sevgisi ve koruma bilincini artırmaya yönelik değerli bir katkı sunduğunu ifade eden Vali Aktaş, Cenk Polat ve organizasyona katkı sağlayanlara başarılar diledi.

Haber: Coşkun Balcı