Balık tezgahlarından başlayan hareketlilik, sebze, meyve ve giyim reyonlarında da kendini gösterdi. Ülke genelinde yaşanan fiyat dalgalanmalarının etkisi pazarı olumsuz etkilese de, kent genelindeki vatandaşlar, Cuma pazarına ilgisini gösterdi.

Cuma Pazarı, bu hafta da yoğun bir gün geçirdi. Pazarın ana giriş noktasında bulunan balık tezgahlarından başlayan kalabalık, sebze, meyve ve giyim reyonlarında da artarak devam etti.

Vatandaşlar Kışlık Giyim İhtiyaçlarını Pazardan Karşıladı

Çanakkale'de havaların soğumasıyla birlikte giyim reyonlarına olan ilgi belirgin şekilde arttı. Mont, yelek, pantolon, kazak, kapüşonlu veya kapüşonsuz sweatshirt gibi kışlık kıyafetler, pazara gelen vatandaşların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer aldı. Mağaza fiyatlarına göre daha uygun olan giyim ürünleri, pazara gelenleri cezbetmeye devam etti.

Sebze ve Meyve Tezgahları Yine Rağbet Gördü

Vatandaşlar, haftalık meyve ve sebze ihtiyaçlarını karşılamak için Cuma Pazarı'nı tercih etti. Havaların soğumasıyla bazı ürünlerde fiyat artışı yaşandı. Sırık fasulye 50 liradan 60 liraya, karnabahar 30 liradan 40 liraya, muz ise 30 liradan 35 liraya çıktı.

Cuma Pazarı,  geniş ürün yelpazesiyle Çanakkaleli vatandaşların alışveriş tercihi olmaya devam ediyor.

Haber: Şahver Banu Çağlak

Foto Galeri
Çanakkale Cuma Pazarında Fiyatlarda Son Durum
Çanakkale Cuma Pazarında Fiyatlarda Son Durum