İncelemeler kapsamında, Lapseki İlçesi Yeniceköy Mahallesi'nde gerçekleştirilecek dere ıslah çalışmalarını da gözlemledi.

Ziyaret öncesinde Bölge Müdürü Güldoğan ve beraberindekiler ile Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Başkan Yılmaz da ilçede yapılacak projeler ve ıslah edilecek alanlar konusunda DSİ heyetine detaylı bilgiler sundu.

Yeniceköy Mahallesinde İncelemeler ve İstişareler

DSİ 25. Balıkesir Bölge Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Hasan Engin, Bölge Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yılmaz ve İlgili Şube Müdürleri ile birlikte Lapseki Yeniceköy mahallesini  ziyaret etti. Yapılacak DSİ yatırımları ve ıslah çalışmaları konusunda istişarelerde bulunulan ziyarette, dere ve çevresinde yapılacak düzenlemeler yerinde incelendi. İncelemenin ardından açıkamalarda bulunan Bölge Müdürü Murat Lütfü Güldoğan, "Yaşanan olumsuz hava koşulları sonrasında bölgede etkilenen yerlerde incelemelerde bulunarak, DSİ olarak yapılacak çalışmaları değerlendirdik. İlçe belediye başkanımız ve ilgililerle istişarelerde bulunarak, alınacak tedbirleri planladık. İlerleyen günlerde yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı bir eylem planı hazırlayacağız." diye konuştu.

Haber: Coşkun Balcı

 

 

Çanakkale’ye çok kuvvetli yağış geliyor Çanakkale’ye çok kuvvetli yağış geliyor