Dün (13 Kasım Pazartesi) Çanakkale ve çevresinde kuvvetli yağışlar etkili oldu. Özellikle şehir merkezinde metrekareye 72 kilogram yağışın düşerken, cadde ve sokaklar göle döndü. Bazı işyerlerini su basarken kuvvetli yağışları yaşamı olumsuz etkilemişti.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, 15 Kasım Çarşamba ve 19 Kasım Pazar günlerini kapsayan 5 günlük hava tahminlerinde yağmurun geri döneceği beklentilerinde yer verdi.

Buna göre yarın hava parçalı bulutu olacak. Eceabat, Gelibolu Gökçeada ilçelerinde yağmur görülecek. Sıcaklıklar en düşük 12 en yüksek 21 derece olacak. 16 Kasım Perşembe ise sağanak yağışların il genelinde etkili olması bekleniyor. Sıcaklıklar 13-17 dereceler arasında seyredecek.

17 Kasım Cuma 1 günlük ara verecek yağmur 18 Kasım Cumartesi geri dönecek.  Yağmur şehir merkeziyle beraber tüm ilçelerde görülecek. Sıcaklıklar birkaç derece daha azalacak.

18 Kasım Pazar günü de yağmur etkisi devam edecek. Sıcaklıkların 7 derecelere kadar düşmesi bekleniyor. En yüksek 10 derece olması tahmin ediliyor.

Haber: Fırat Gür