Çanakkale'nin Biga ilçesinde yaşayan 2 aylık Melisa bebek, SMA (Spinal Musküler Atrofi) teşhisi alarak tedavi ihtiyacı doğduğunda, toplumdan gelen destekle umut dolu bir kampanya başlatıldı. Bu zorlu süreçte Bigalı gönüllüler, çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve canlı yayınlar aracılığıyla bağış topladı. Bugün, minik Melisa'nın tedavi süreci için gereken ilaç parası toplandı ve aile, kızlarının tedavisi için yurt dışına gitmek üzere yola çıktı.

Daha önce aynı ilçeden Ahmet Alp bebek için başarıyla tamamlanan kampanya, bu kez Melisa için devreye girdi. Bigalılar, duyarlılık göstererek minik Melisa'nın tedavisi için büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Kampanya kapsamında düzenlenen etkinlikler ve canlı yayınlarla toplanan bağışlar, Melisa'nın tedavi masraflarını karşılamak için kullanıldı.

Minik Melisa Yola Çıktı

Toplanan bağışlar sayesinde Melisa'nın tedavi masrafları karşılandı ve ailesi, umutla beklenen tedavi için yola çıktı. Destek veren tüm gönüllülere minnettarlık duyduklarını ifade eden aile, tedavi sürecine umut dolu bir başlangıç yapmak için kararlı bir şekilde hareket etti. Melisa'nın tedavi sürecini yakından takip etmek ve destek olmak isteyenler için ailenin sosyal medya hesapları üzerinden güncel bilgilere ulaşılabileceği belirtildi.

Melisa’nın için düzenlenen uğurlama törenine katılan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “SMA hastası Melisa İnal bebeğimizin yardım kampanyasında, çok değerli hemşehrilerimizin büyük destekleriyle sona gelindi. Yavrumuz tedavisi için yola çıktı. Minik Melisa’mıza küçük büyük destek olan herkesten Allah razı olsun. Rabbim miniğimize şifa versin” diye konuştu.

Haber: Şahver Banu Çağlak