Çanakkale'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, şehirde önemli sorunlara neden oldu. Kuvvetli yağışın etkisiyle Kepez Deresi taşarken, kent merkezinde metrekareye 66 kilogram yağış düştü.

Çanakkale'nin merkeze bağlı Kepez beldesinde etkili olan sağanak yağış, Kepez Deresi'nin taşmasına sebep oldu. Kuvvetli yağışla birlikte sel suları köprünün üstünden akmaya başladı. Olayı fark eden balıkçılar, barınaklarındaki teknelerini kurtarmak için bölgeye koştu. Ancak, bazı tekneler zarar gördü. İş makineleri, zarar gören teknelerin kurtarılması için çalışma başlattı.

Uyarıya Rağmen Felaketin Boyutu Büyük

Çanakkale'de şiddetli sağanak, Kepez Deresi'nin taşmasına yol açtı ve şehirde su baskınlarına neden oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün önceden yaptığı uyarılara rağmen yaşanan felaket, Kepez Deresi'nin taşması ve şiddetli yağışın etkisiyle şehri göle çevirdi. Belediye ekipleri olaya müdahale ederken, zarar gören teknelerin kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

 Haber: Coşkun Balcı

 Çanakkale'de metrekareye 66 kilogram yağış düştü (VİDEO) Çanakkale'de metrekareye 66 kilogram yağış düştü (VİDEO)


Kaynak: Boğaz Gazetesi