Çanakkale merkez ve ilçelerinde düzenlenen törenlerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında büyük bir saygı ve minnetle anıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin hazırladığı "Dokuzu Beş Geçe" gösterisi, büyük beğeni topladı. Ayrıca, kordonboyunda bulunan Atatürk heykeli, çiçeklerle donatılarak Çanakkale Belediyesi tarafından özel bir özenle süslendi.

İlçelerde de Anma Törenleri Düzenlendi

Lapseki'de Hükümet Konağı'nda düzenlenen törende, İlçe Kaymakamı Emre Öztürk, Garnizon Komutanı Deniz Albay Bülent Pehlivan ve Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Atatürk Büstüne çelenk sundu. Ayvacık'ta çelenk sunumunun ardından Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirildi. Gelibolu'da 2.Kolordu Karargahı önünde düzenlenen anma programının ardından Gelibolu Fen Lisesi öğrencileri, Ulu Önder'in hayatını ve tarihimizdeki eşsiz yerini vurgulayan özel bir Atatürk'ü anma programını sahneledi.

Haber: Şahver Banu Çağlak