Çanakkale Belediyesi çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yılında düzenlenen anma töreni ile bir araya geldi.

 Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası önündeki 100. Yıl Meydanı'nda gerçekleştirilen törene, Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar, birim müdürleri, belediye personeli ve vatandaşlar katılım gösterdi. Saat 09.05'te başlayan anma töreni, iki dakikalık saygı duruşuyla birlikte Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yılında duygu dolu anlara sahne oldu. İstiklal Marşı'nın coşkulu bir şekilde okunmasıyla devam eden törende, Belediye çalışanları ve vatandaşlar, Atatürk heykelinin önüne karanfil bırakarak büyük önderi bir kez daha anmış oldular.

Atatürk'ü Anma Törenine Yoğun Katılım

Çanakkale Belediyesi'nin düzenlediği anma töreni, birçok katılımcının bir araya gelerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan sevgi ve saygısını bir kez daha gösterdiği anlamlı bir etkinlik oldu. Çanakkale halkının birlik ve beraberlik içinde geçen törende, Atatürk'ün mirasına olan derin bağlılık bir kez daha vurgulandı.

Haber: Şahver Banu Çağlak

 

 


 

 

Saat 09.05’te Çanakkale'de hayat durdu (VİDEO) Saat 09.05’te Çanakkale'de hayat durdu (VİDEO)


Kaynak: Boğaz Gazetesi