Valilik binası önünde gerçekleştirilen anma töreni, Çanakkale halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Mustafa Biçen, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler, askeri erkan, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma törenine katıldı. Tören, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Karanfil Bırakıldı

Saat 09.05’te hayatın durduğu an, 2 dakikalık saygı duruşuyla birlikte yaşandı. Katılımcılar, duygu dolu anları İstiklal Marşı'nın gururla okunmasıyla tamamladı. Törenin atmosferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına olan derin bağlılığı yansıttı. Törenin ardından vatandaşlar, Atatürk Anıtı'na karanfiller bırakarak, büyük önderin mirasına olan sevgi ve saygılarını dile getirdi.

Saygı, Minnet ve Rahmetle 

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Aktaş, yazılı olarak yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, milli mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle yad ediyoruz. 10 Kasım, Türk Milleti için sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü değil 'En büyük eserim' dediği 100. yılına gururla ulaştığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürüyerek, Türkiye Yüzyılında, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak hedefi doğrultusunda azim ve kararlılıkla hep birlikte çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Coşkun Balcı

Foto Galeri
10 Kasım Çanakkale Anma Töreni
10 Kasım Çanakkale Anma Töreni


Kaynak: Boğaz Gazetesi