Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında, Bursa Şehir Hastanesi Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya, Çanakkale adına İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk başta olmak üzere, sağlık yöneticileri, yoğun bakım ve nefroloji uzmanları katıldı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, 2023 yılındaki organ bağışı sayıları ile Türkiye genelindeki tüm kamu ve özel hastaneler arasında 2. sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı. Bu başarıda en büyük pay sahibi olan Organ Doku Bağış ve Nakil Koordinatörü Uzm. Dr. Azem Ülkü, koordinatörlük çalışanı Hem. Gönül Pınarcıoğlu ve hastane başhekim yardımcısı Anestezi Uzman Hekimi Yener Tutaş, toplantıda teşekkür belgelerini aldılar.

Baştürk'ten Tebrik ve Ödüller

Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, başarılı çalışmalarından dolayı Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yöneticilerini ve koordinatörleri ödüllendirdi. Bu kapsamda, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi başta olmak üzere diğer başarılı hastanelerin koordinatörlerine de tebrik belgeleri takdim edildi. Organ nakli ile hayata tutunan diyaliz hastalarının hikayelerinin paylaşıldığı konuşmalar, katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Toplantı, yüksek katılımlı bölge toplantısının toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Baştürk, toplantı sonrasında ödül alan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yöneticileri ve organ doku bağış ve nakil koordinatörleri Uzm. Dr. Azem Ülkü ve Hem. Gönül Pınarcıoğlu'nu başarılarından dolayı tebrik etti.

Haber: Coşkun Balcı

Çanakkale’ye kuvvetli yağış uyarısı Çanakkale’ye kuvvetli yağış uyarısı