Dün gerçekleşen CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda ikinci tur oylamanın sonuçlarına göre Özgür Özel 812, Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı. Bu duruma göre partinin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu. Yıllar sonra yaşanan değişimin ardından sosyal medyada siyasiler başta olmak üzere partililer düşüncelerini paylaştı. Çanakkale’de CHP’li siyasetçiler de partilerinin yeni genel başkanlarını  kutlarken, yeni döneme ilişkin  şu mesajları verdi.

CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, “Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kongresi'nde Genel Başkan seçilen Sayın Özgür Özel'i tebrik ediyor, kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Değişim sırası Türkiye'de” ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale Merkezi İlçe Başkanı İbrahiim Can Ergun ise, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel’i kutluyorum. Değişimin gerçek adresi olarak çıktığımız bu yolda Çanakkale’mizin ve tabanımızın sesini Ankara’ya taşımanın gururunu yaşıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” cümlelerini kurdu.

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan; “38. Olağan Kurultayımızın ilk gününde Genel Başkanlığımıza seçilen Sayın Özgür Özel’i tebrik ediyorum. Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ise partimize verdiği emekleri için teşekkürler. Umut dolu biçimde ilk hedefimiz yerel seçimler. Yolumuz açık olsun.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Partimizin yeni Genel Başkanı seçilen Sn. Özgür Özel'e görevinde başarılar diler, partimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Hak, hukuk ve adalet söylemiyle nice zorlu mücadelenin önderi olan Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu uğurda verdiği mücadele için teşekkür ederim. CHP kuruluş felsefesinden aldığı güç ve yüz yılda biriktirdikleriyle her zaman insanlarımızın umudu olmaya devam edecektir.”

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Ankara dan dönünce 15 yaşındaki kızıma ümitlerimiz devam ediyor diyeceğim...”

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, "Cumhuriyet Halk Partimizin 38. Olağan Kurultay’ında yeni Genel Başkanımız olarak seçilen Sayın Özgür Özel’i kutluyorum. Görevini tamamlayan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hem partimize hem de ülkemize kattığı değerler, adalet ve demokrasi mücadelesi için teşekkür ediyorum.Kurultayımız partimize ve ülkemize hayırlı olsun."

CHP Çanakkale Eski Milletvekili Muharrem Erkek, “Partimizin 38. Olağan Kurultayında Genel Başkanımız seçilen değerli yol arkadaşım Sayın Özgür Özel’i gönülden tebrik ediyorum.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugüne dek hak, hukuk, adalet yolunda vermiş olduğu önemli mücadeleler için gönülden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun.”

Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Öngen; Partimizin 38.Olağan Kurultayında seçilen Cumhuriyet Halk Partisi 8.Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'i kutluyorum. Partimize hayırlar ve uğurlar getirsin! Hak, Hukuk, Adalet mücadelesinde, şâibesiz ve lekesizce partimizi temsil eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum.  Simdi önümüze bakma zamanıdır artık. Hedef; Yepyeni bir enerji ve heyecanla, partimizi 31 Mart 2014'de yerelde iktidar yapmaktır!”

Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Gezen “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, 38. Olağan Kurultay’ımızda partimizin Genel Başkanı seçilen, yeni liderimiz Sayın Özgür Özel’i kutluyorum, başarılar diliyorum. Önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugüne kadar partimiz için verdiği tüm emekler ve siyasi mücadelesi için teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde başarılı olmak için hep birlikte, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İkinci yüzyılda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, kazanan Türkiye olacaktır.”

 Haber: Fırat Gür