Çanakkale Belediyesi, kent merkezinde eğitim gören ihtiyaç sahibi 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik başlattığı “Beslenme Saati” uygulamasını sürdürüyor.

Öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan proje, dönem sonu olan 16 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu süre boyunca ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz, hazırlanan beslenme çantalarını belirtilen dağıtım noktalarından haftalık olarak temin edebilecek.

BESLENME ÇANTASINDA NELER VAR?
İhtiyaç sahibi 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hazırlanan beslenme çantalarında çocuklarımızın temel gıda gereksinimlerini karşılayacak, sandviç ekmeği, süt, hazır kek, fındık, ceviz içi, kuru kayısı, kuru üzüm, tahin-pekmez, bal, tereyağı, üçgen peynir, dilimlenmiş tost-sandviç peyniri bulunuyor.

BAŞVURULAR İÇİN GEREKLİ BELGELER
Çanakkale Belediyesinin “Beslenme Saati” projesinin başvurularında öğrenci belgesi, aile bireylerine ait SGK dökümleri (e-devlet) ile aile bireylerine ait tapu kaydı ve araç sorgulama belgesi (e-devlet) gerekli olup, başvurular Mahalle Muhtarlıkları, Sosyal Yaşam Evleri (Barbaros, Esenler, Troia) ve Belediyemiz Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne (Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezi) yapılabilecek.

DAĞITIMLAR MUHTARLIKLAR VE SOSYAL YAŞAM EVLERİNDEN GERÇEKLEŞİYOR
İhtiyaç sahibi çocuklar için hazırlanan beslenme çantalarının her hafta başında Barbaros Mahallesi Muhtarlığı, Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı, Kemalpaşa Mahalle Muhtarlığı, Namık Kemal Mahalle Muhtarlığı, İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığı, Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı ve Esenler Mahalle Muhtarlığı ile Barbaros Sosyal Yaşam Evi, Troia Sosyal Yaşam Evi ve Esenler Sosyal Yaşam Evinden dağıtımı gerçekleşiyor.

Haber Merkezi