Geçtiğimiz günlerde Özel Halk Otobüsleri Yönetmeliği gereği, halk otobüslerinde çalışmak üzere başvurusu bulunan şoför adaylarına yönelik Şoför Seçim Komisyonu tarafından düzenlenen yazılı ve uygulamalı sınavda 2’si kadın aday olmak üzere toplam 18 şoför adayı yer almıştı.
Sınavda başarılı olan kadın adaylar Mücella Tezcan ve Ümmühan Acar ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette bulunan Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses, sınava ilişkin bilgi vererek, “Değişik sınav soruları ile arkadaşları yazılı imtihan yapıyoruz. İmtihanda başarılı olanları komisyon anında açıklıyor ve açıklamanın ardından başarılı olan adaylar tatbikata geçiyor. Yani komisyon huzurunda otobüs kullanıyorlar. Burada yönetmelik maddelerini arkadaşlara veriyoruz ve onları sınıyoruz. Başarılı olan adaylarımıza elektronik kartlar ile ilgili bilgi veriyoruz. İşe girdikten sonra da iletişim konusunda eğitim alarak görevlerinin başına geçiyorlar” diye konuştu.
Elektronik araç kimliklerini de Mücella Tezcan ve Ümmühan Acar’a teslim ederek kadın şoförleri tebrik eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, bu durum diğer kadın şoförler için de teşvik edici olduğunu kaydetti.


Kaynak: Haber Merkezi