Çanakkale Belediyesi, 2015-2019 Stratejik Planında belirlenen ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyede staj yapan öğrencilerin kurumsal aidiyet duygusunun geliştirilmesi, kurum kültürü, bilgi, iş güvenliği ve işçi sağlığının öneminin vurgulanması ve yen iş arkadaşlarıyla iyi bir iletişim düzeyine erişebilmeleri amacıyla Eylül ayında başlayan lise stajyerlerine oryantasyon eğitimi düzenlendi.
Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen Stajyer Oryantasyon Eğitiminde Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi sorumlusu İş ve Meslek Danışmanı Celil Kankaya, Ofis Sorumlusu Doğancan Çetin ve İletişim Sorumlusu Ozan Kaçar tarafından belediyenin vizyon, misyon, temel değerler, organizasyon şeması, hizmetleri ve stajyerlerden beklentileri gibi konulara değinildi.
Ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İbrahim Çoban, çalışma alanlarında doğabilecek tehlikeli iş durumları ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumun ardından gerçekleştirilen sınav sonunda stajyerlere sertifikaları verildi.
Birimlerde görev yapan staj sorumlularının kendilerini ve Müdürlükleri tanıtmasının ardından, müdürlüklerde görev yapacak stajyerlerle tanışarak oryantasyon çalışmasının nasıl ilerleyeceğine dair fikir alışverişinde bulunuldu.Toplu fotoğraf çekimiyle sonlandırılan eğitimin ardından eğitime katılan stajyerler, periyodik muayene için Sağlık Müdürlüğüne yönlendirildi.